Real Madrid nuk ndalon së përforcuari ekipin në çdo repart

Pas blerjes së Hazard, Joviç dhe Militao, madrilenët kanë blerë edhe mbrojtësin e majtë Ferland Mendy.

Mendy ka qenë një dëshirë e Zidane që kur ai ishte në Real Madrid më herët, ndërsa tani Perez ia plotësoi dëshirën. Real Madrid arriti marrëveshjen për blerjen e Mendy për 48 milion euro me një bonus prej 5 milion eurosh.

Mendy ka nënshkruan një marrëveshje deri në vitin 2025. Francezi shikohet si pasardhës i Marcelos.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...