Napoli ka arritur ta transferojë në klub sulmuesin, Hirving Lozanon nga PSV.

24-vjeçari është i gatshëm për Seria A, pasi kaloi dy sezone të mira te gjiganti holandez.

Lozano i kushtoi gjigantit italian 42 milionë euro, me të cilët nënshkroi kontratë pesëvjeçare.

Meksikani ka shënuar 40 gola dhe ka bërë 23 asistime në 79 paraqitje.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...