Zinedin Zidan, trajneri i Real Madridit mendon se Paris Sen Zhermeni është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve. “PSZH ka qenë gjithmonë një nga favoritet për të fituar Ligën e Kampionëve. PSZH ka potencial të madh dhe janë ndër më favoritët kryesor”, ka deklaruar Zidan në takimin me gazetarët para sfidës me Espanjollin. Paris Sen Zhermen deklasoi Barcelonën, në përballjen e parë të 1/8 së finales, duke e mposhtur me rezultat të thellë 4:0.

Shpërndaj me