Portieri dhe kapiteni i Shkupit, Suad Zendeli ka vendosur të largohet përfundimisht nga fushat e blerta. Gardiani 37 vjeçar i rritur dhe zhvilluar në “Çair”, pas 15 vitesh si futbollist profesionist ndeshjen e tij të fundit sipas paralajmërimeve do ta luajë të shtunën ku Shkupi do përballet me Vardarin. Dëshira e tij ishte që karrierën ta mbyll në derbin e skuadrave shqiptare, por orari i ndeshjeve nuk përshtatej me dëshirat e tija. Zendeli e ka nisur karrierën te Slloga Jugomagnat (sot FC Shkupi) këtu do ta përfundojë atë. Më pas gardiani është transferuar në kampionatin shqiptar te Dinamo Tirana, për të vazhduar në në Rumani (Petrolul Ploieşti ). Shkupjani ka qenë edhe pjesë e Shkëndijës dhe Renovës.

Vitet

Skuadra

Ndeshje

(Gola)

1999–2005

Slloga Jugomagnat

??

(?)

2002–2003

KS Dinamo Tirana

??

(?)

2005–2006

KS Dinamo Tirana

??

(?)

2006–2007

KS Apolonia Fier

??

(?)

2007–2009

KS Besa Kavajë

38

(0)

2009–2011

Shkendija 79

49

(0)

2011

Petrolul Ploieşti

6

(0)

2012–2014

Renova

52

(0)

2014–

Shkupi

aktualisht

Loading...

Shpërndaj me