Bota e sportit dhe e basketbollit është e gjitha në lot për shkak të vdekjes së legjendës së basketbollit Kobe Bryant. Ai u përplas me helikopterin e tij privat së bashku me pasagjerët duke humbur jetën, me të ishte dhe vajza e tij e vogël Xhiana Maria.

Spekullimet e fundit në lidhje me përplasjen ja faturojnë fajin mjegullës së dendur.

Helikopteri udhëtoi përmes një stuhie të tillë, ndërsa ishte një vendim i gabuar, pasi përfundoi me fund tragjik.  Mediet e huaja aludojnë se shkaku që ndodhi përplasja ishte pasiguria e pilotit.

Ky i fundit mendonte se po udhëtonte rreth 450 metra nga toka, por realisht ai po udhëtonte vetëm 45 metra. Një pasiguri e tillë shkaktoi përplasjen dhe i mori jetën të gjithëve.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...