Kryeministri Zoran Zaev, përmes një shkrimi në profilin e tij në Facebook, dhënë mbështetje për përfaqësuesen e vendit në Eurovizionit, Tamara Todevskën.

“Mbështesim sot Tamarën dhe i urojmë fat, si përfaqësuese e vendit për Eurovizionin 2019 në Tel Aviv, Izrael. Shpresoj që të gjithë do të na bëjnë krenarë ose siç thotë ajo vetë në këngën: „Raise your voice and say it loudly – I am #PROUD“ (Ngrini zërin dhe thoni me zë të lartë – Jam krenar).I bëj thirrje diasporës maqedonase të mbështesë Tamarën dhe të votojë për numrin 17 në mbrëmjen e dytë gjysmëfinale, e cila do të fillojë sonte në orën 21:00, shkruan Zaev.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...