Pasi ditë më parë promovoi Najdovskin dhe Micevskin, skuadra e Vardarit sot prezantoi dy përforcimet e reja – brazilianin Xhufo dhe australianin Aleks Taleski. Braziliani Xhufo te Vardari vjen nga skuadra e Flamurtarit në Shqipëri, ndërsa më parë ishte pjesë skuadarës së Shkëndijës. Me “kuqezinjët”, brazilani Xhufo firmosi kontratën 2 vjeçare. Ndërkohë me afat të njëjtë të kontratës, firmën në kontratë e vendosi edhe mesfushori australian Aleks Taleski, I cili është vetëm 18 vjeçar.

Loading...

Shpërndaj me