Boksieri britanik Entoni Xhoshua do të mbrojë titujt kampion bote në peshën e rëndë më 1 qershor, në “Madison Skuer Garden” të Nju Jorkut ndaj Andy Ruiz Jr. Për këtë arsye, Edi Hern, menaxher i dhe promotor i Xhoshuas, i ka bërë një ftesë kampionit tjetër të botës së këtij Divizioni, amerikanit Deontj Uajllder, që të jetë në Nju Jork atë ditë.

E ftojmë të vijë, të ulet në sallë dhe të sheh nga afër duelin. Më pas, do të jenë vetë dy boksierët që do të diskutojnë për një përballje të madhe mes tyre në peshën e rëndë, për të unifikuar titujt kampionë bote”, tha Edie Hern.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...