Skuadra e Jurgen Klop kërkon të fitojë titullin në Premier Ligë dhe nuk ka dyshim për këtë gjë, mirëpo skuadra angleze ëstë një oponentë i fortë edhe në Ligën e Kampionëve. Në sfidën e parë , do të sfidojnë Atletikon në Madrid, ndërsa në listën e trajnerit Jyrgen Klop , mund të vërehet se mungon mesfushori ofenziv shqiptarë , Xherdan Shaqiri. Kjo pasi Shaqa është i lënduar edhe se lëndimet e kanë mbajtur largë fushës këtë edicion. Ja edhe lista e futbollistëve të ftuar nga Klop për sfidën ndaj Atletikos , që nis në orën 21,00 gjatë ditës së martë.

Portierët: Alison, Adrian, Kelleher

Mbrojtësit: Van Dajk, Gomez, Aleksander-Arnold, Robertson, Matip, Lovren.

Mesfushorët: Henderson, Fabinho, Uajnaldum, Keita, Milner, Okslade-Çemberlen, Lallana, Minamino

Sulmuesit: Firmino, Mane, Sallah, Origi.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...