Kampioni aktual evropian Real Madrid, Juventus, Liverpool dhe Manchester City tani më kanë siguruar kualifikimin në 1/4 e Ligës së Kampionëve dhe këtë mesjavë do mësojmë emrat edhe të katër skuadrave të cilat do vazhdojnë garat e tyre evropianeTë martën në mbrëmje do të përballen Roma -Shahtjor (ndeshja e parë 1-2), si dhe Manchester United – Sevilla (0-0), ndërsa e mërkura është rezervuar për ndeshjet Beshiktash – Bayern Munich (0-5) si dhe Barcelona Chelsea (1-1).

Shpërndaj me