UEFA ka publikuar shtatë golat më të bukura të këtij sezoni dhe për të zgjedhur golin më të bukur ajo ka hapur një sondazh. Kështu shtëpia e futbollit evropian, përmes votimit do të zgjedhë golin më të mirë të sezonit të kaluar 2016/17. Në këtë listë konkurrojnë shtatë futbollistë, me super golat e tyre të shënuar në garat Evropiane. Në mesin e tyre është goli i shënuar nga Asensio në përballjen me Maqedoninë, e vlefshme për eliminatoren e botërorit Rusia 2018. në këtë konkurencë është edhe goli i shënuar nga italiania Daniela Sabatino. Votimi do të zgjat deri më 27 gusht, kur edhe do të publikohen votat dhe do të zgjidhet goli më i mirë i sezonit.

Golat më të bukur i keni në këtë link: https://www.youtube.com/watch?v=TFLIEVRFP6M&feature=youtu.be

Shpërndaj me