Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll shënoi fitore (2-0) ndaj Letonisë, ndërsa njëri prej golave në këtëpërballje, ishte më i miri në zgjedhjen e UEFA-s. Enis Bardhi konfirmoi fitoren , duke shënuar golin e dytë me një goditje precize nga distanca. UEFA njohu menjëherë kualitetin dhe e radhiti në mesin e golave më të mirë në kuadër të javës së 5 dhe 6 të eliminatoreve për Evropianin e vitit 2020.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...