Skuadra e Teutës, ku luan futbollisti nga Maqedonia, Blagoja Todorovski mundi Vllazinë e Mevlan Adili dhe trajnerit Mirsad Jonuz, me 3-1.

Mysafirët hapën rezultatin me Gurishtës, ndërsa deri në fund të pjesës së parë, fillimisht Hoxha barazoi shifrat në 1-1, ndërsa pas nj gabimi trashanik të portierit mysafirë, Bazhe Iljoski më parabolë sjell në epërsi skuadrën e Teutës.

Në pjesën e dytë Vila , me kokë vendos shifrat përfundimtare.

Teuta pas 22 javësh është pozitën e 4-të me 35 pikë, ndërsa Vllaznia është në zonën e rrezikut, në të 8-tin me 28 pikë.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...