Skuadra e Selltikut mund të përballet me sanksione të ashpra nga UEFA, pasi një tifoz depërtoi në terrenin e gjelbër dhe tentoi të godasë yllin e PSZH-së, Kilian Mbape. Incidenti ndodhi vetëm pak minuta para pushimit të pjesës së parë, në përballjen e Ligës së Kampionëve. Një tifoz, arriti të kalojë pjesën e sigurisë dhe të depërtojë përtej murit të stjuartëve, për të pushtuar fushën, vetëm 5 minuta para përfundimit të pjesës së parë. Për Seltikun, që tashmë janë dënuar disa herë me gjoba nga UEFA, mund të ketë senksione edhe më të ashpra nga shtëpia e futbollit ev

Shpërndaj me