Sulmuesi i Porto, Musa Marega u largua nga përballja Vitoria – Porto (1-2) pas fyerjeve raciste. Marega festoi golin e tij duke treguar ngjyrën e lëkurës në krahun e tij, duke nxitur tifozët vendas të bënin thirrje të majmunëve dhe të gjuanin me karrige nga stadiumi. Pavarësisht se e kapi karrigen dhe filloi të festonte, abuzimi vazhdoi, duke detyruar Marega të merrte një vendimi dhe të përpiqej të dilte nga fusha. Shokët e skuadrës dhe lojtarët kundërshtarë, përfshirë trajnerin e Porto, Sergio Konseisao, më pas ndaluan Marega për t’u larguar.Duket se ata po përpiqeshin të bindnin sulmuesin e Malit që të vazhdojë të luajë, mirëpo ai ishte i vendosur që të largohet.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...