Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do qëndrojë në një vizitë dyditore të mërkurën dhe të enjten në Maqedoni. Nga qeveria njoftuan se Stoltenberg do të takohet me krerët e shtetit, me ministrat si dhe me disa lider të të partive politike.

Është paraparë që të enjten pasdite Stoltenberg të dalë në konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin Zoran Zaev.

 

Shpërndaj me