Skuadra e FC Shkupi shpalosi përforcet e reja në merkaton e janarit, duke konfirmuar angazhimin e mesfushorin Stefan Vujçiç dhe sulmuesin Bazhe Iljoski. Vujçiç ka firmosur kontratën 6 mujore, me mundësi që të vazhdohet për edhe një vit, ndërsa Iljoski ka ka vënë firmën në kontratën 18 mujore. Vujçiç dhe Iljoski janë përforcimet më të reja FC Shkupin, pasi që ditë më parë zyrtarizoi mbrojtësit Bllagoja Ljamçevski nga Pelisteri dhe mesfushorin Rron Broja nga Trepça ‘89.

Shpërndaj me