Skuadra e Vardarit në hendboll përballet me probleme të mëdha për sa I përket lëndimeve. Lajmi I fundit thot se dy hendbollistët rus, Danil Shishkarev dhe Sergej Gorbok dhe janë në dyshim për sfidën e parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve , kundër Pik Segedit më 25 prill në Shkup, para ndeshjes kthyese më 5 maj në Hungari. Ndërkohë gjatë ditës së sotshme janë shitur të gjithë biletët për sfidën mes Maqedonisë së Veriut dhe Islandës, që od të zhvillohet të dielën në orën 20.00. Përballja e parë mes këtyre dy kombëtarëve i takoi Maqedonisë, që triumfoi për herë të parë në historikun e vet në terrenin e Islandës me rezultat 34-33.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...