Anësori i Krstal Pallasit, Andros Toënsend, e ka fituar çmimin për golin më të mirë të sezonit në Premier Ligë, për goditjen e tij spektakolare në fitoren me rezultat 3:2 si mysafir ndaj Mançester Sitit. Goli i Taunsendit i mposhti golat si ai i Vinsent Kompanis ndaj Lester Sitit , Eden Hazardit ndaj Uest Hamit dhe Aaron Ramsit kundër Fulhamit. Goli që e fitoi këtë çmim nuk ishte i vetmi për Toënsendin këtë sezon, pasi që ai arriti të shënojë edhe në ndeshjet kundër Çellsit, Barnlit, Liverpullit, Kardifit dhe Bournemoutit.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...