Kontrolle kundër migrantëve që hyjnë ilegalisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të kërkuara nga  presidenti Donald Trump janë duke u zhvilluar në disa qytete, raportojnë mediet amerikane.

Një zyrtar i administratës bëri të ditur se operacionet janë marrë në shtetet e Atlantas, Baltimores, Çikagos, Denverit, Hjustonit, Los Anxhelesit, Miamit, Nju Jorkut dhe San Franciskos.

Nju Orlins, gjithashtu në listën e autoriteteve, është kursyer për shkak të stuhisë tropikale ”Barry”.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...