Mançester Siti ka shpartalluar 6-0 Çellsi dhe Maurizio Sarri nuk e ka përballuar mirë. Nuk është çudi, pasi skuadra e tij është turpëruar në çdo aspekt nga ajo e Pep Guardiola-s. Të dy trajnerët njihen për miqësinë dhe simpatinë që kanë për njëri-tjetrin. Gjithsesi, pas ndeshje, Sarri nuk donte t’ia shihte fytyrën homologut të tij. Teksa Pep Guardiola ishte nisur në drejtim të italianit pas fërshëllimës së fundit, Sarri bëri sikur nuk e pa dhe vazhdoi të shkonte drejt tunelit. Guardiola u befasua nga reagimi i ish-trajnerit të Napolit, megjithatë ishte ndihmësi i Sarri-t, Zola, ai që ka shkuar për të përshëndetur katalanasin.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...