Mohamed Sallah ndihet mirë në Liverpul dhe ka refuzuar ofertën e Real Madrid-it dhe Juventusit që ishin gati të paguanin deri në 170 milionë euro. Sulmuesi ka folur me drejtuesit e klubit dhe u ka thënë se dëshiron të qëndrojë në Angli, pas fitimit të Ligws sw Kampionwve. Egjiptiani do që të fitojë dhe Premier Ligwn me skuadrën e Jurgen Klopit. Trajneri gjerman ka folur direkt me drejtuesit e klubit për të mos e lejuar qw Salah të largohet. Sadio Mane ka mbajtur të njëjtën linjë si Mo Sallah. Ai nuk ka pranuar të largohet nga ishulli britanik dhe Liverpulli, pavarësisht ofertave që ka patur.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...