Pesë turistë spanjollë, të cilët kishin ardhur për pushime me jaht në Borsh, në jug të Shqipërisë, janë sulmuar nga disa persona, që pretendohet se janë pronarët e një lokali. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të enjteje, ku mësohet se turistëve spanjollë nuk i ka pëlqyer shërbimi në një lokal dhe kanë tentuar të largohen.

Paraprakisht bëhet e ditur se furgoni i turistëve është ndjekur nga pronarët e lokalit, të cilët kanë goditur me grushte turistët dhe drejtuesin e mjetit. Më pas kanë nxjerre armë të ftohta dhe kanë tentuar t’i godasin. Ata kane thyer xhamin e furgonit, i cili ka tentuar të largohet nga vendi i ngjarjes.

Furgoni ka arritur të largohet deri në vendin e quajtur Volloder ku është pikasur nga një furgon i FNSH, i cili ka dhënë ndihmën e parë. Forca të shumta të policisë së Himarës, Sarandës dhe forcave të policisë janë vënë në ndjekje të autorëve. Në furgon ishin 5 spanjolle, shoferi dhe shoqëruesi nga Saranda. Ata kishin ardhur me jaht në Sarandë.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...