Naço Fernandez do të jetë lojtari tjetër i Real Madridit, u cili od të zgjërojë kontratën me skuadrën madrilene. Kontrata aktuale skadon në vitin 2021, por pas marrëveshjes së arritur me drejtuesit, ajo do të zgjërohet deri më 30 qershor të vitit 2022. Trajneri Zinedin Zidan ka dhënë “ok” për marrëveshjen, pasi e ka përfshirë në planet e veta për sezonin e ri në qendër të mbrojtjes bashkë me Ramosin, Varanen dhe Militaon. Lojtari në fjalë u bashkua me Real Madridin në vitin 2001, por debutoi në ekipin e parë në vitin 2011, kur trajner ishte Hoze Mourinjo.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...