Serhio Ramos u ndëshkua me karton të kuq në përballjen në mes Realit dhe Mançester Sitit dhe nuk do të mund të ndihmojë skuadrën në ndeshjen kthyese. Për qendërmbrojtësin e Realit është kartoni i 26 në karrierën e tij te Real Madridi, ndërsa në Ligën e Kampionëve, është kartoni i katërt, aq sa kanë edhe Zlatan Ibrahimoviq dhe Edgar Davids. Mirëpo Ramos është para tyre, pasi që nga katër kartona të kuq, tre prej tyre janë të drejtpërdrejt.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...