Trajneri i Shkëndijës Qatip Osmani , beson se skuadra e tij ishte më afër fitores në derbin e javës së 19 të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë. Ndeshja pas 90 minutave lojë u mbyll me barazim 1-1, ndërsa autor të golave ishin Grnçarov për Vardarin dhe Ibraimi për Shkëndijën.

Shpërndaj me