Organizata e Futbollistëve Profesionit (PFA) në Angli ka shpallur listën me 6 lojtarët e dominuar për të fituar këtë çmim. Lista për të fituar këtë çmim kryesohet nga Virxhil van Dijk i Liverpulit dhe Rahim Sterling i Mançester Sitit. Pjesë e këtij konkurrimi për fazën finale janë bërë edhe Serhio Aguero, Eden Hazard, Sadio Mane dhe Bernardo Silva. Ajo që bie në sy është mungesa e fituesin të një viti më parë të këtij çmimi, Mohamed Salah.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...