Çellsi dhe Arsenal janë ndarë në barazim 0-0 në sfidën gjysmëfinale të Kupës së Anglisë. Formati i “Carabao Cup” është me një ndeshje për çdo tur, por në rast barazimi, gjithçka vendoset në sfidën e kthimit, çka do të thotë se finalisti mes Çelllsit dhe Arsenal do të vendoset në takimin  e dytë që do të luhet në “Emirate Stadium”. Kujtojmë se në në sfidën e parë të gjysmëfinales së parë, Mançester Siti mposhti  2-1 Bristol Sitin.

Shpërndaj me