Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, pranoi se gjigantët e La Liga-s e kanë ndjekur Robert Leëandoëski dhe Paul Pogba, por pretendon se Bajern Munihu dhe Mançester Junajted nuk janë të gatshëm t’i lënë yjet e tyre të largohen. Mosarritja e Levandoëskit mund të jetë pjesërisht shkak për të fajësuar sezonin e mjerë të klubit madrilen (2018-2019), kur luftoi për vendin e tretë në La Liga dhe u eliminua herët nga Champions-i. Sidoqoftë, Perez mendon se ky ishte një problem mentaliteti sesa mungesë e talentit në Madrid. Ai beson se shpenzimet e kësaj vere do të ndihmojnë në kapërcimin e situatës.

“Ne kishim nëntë kandidatë për “Topin e Artë” dhe një ekip me vlerë 1.2 miliardë euro. Pra, problemi nuk ishte te një lojtar, por te mentaliteti i të gjithëve. Lojtarë të rëndësishëm kanë nënshkruar me ne kësaj vere, Eden Hazard midis tyre, ndaj presim që situate të ndryshojë për mirë,” tha mes tjerash presidenti i Realit.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...