Pamje dramatike janë parë në Oqeanin Paqësor në SHBA. Nëndetësja e gjatë 12 metra ishte duke transportuar tetë ton kokanë për në SHBA.

Video shfaqë një anëtar të Gardës Bregdetare se si arrin që me profesionalizëm të pengojë anijen duke arritur ta arrestojë edhe drejtuesin e nëndetëses.

“Ndalu, hape derën. Ndalu po të them. Dorëzohu” i drejtohet me ton të lartë gardisti amerikan në gjuhën spanjolle drejtuesit të anijes së vogël.

Drejtuesi i anijes me drogë e hap kapakun mbrojtës dhe i ngrit duart lart.

Në vetëm tre muajt e fundit, 14 anije trafikimi me drogë janë kapur nga autoritetet amerikane duke u konfiskuar më shumë se 18 ton kokainë.

Rreth 90 për qind e kokainës kolumbiane hyn në Shtetet e Bashkuara nëpërmjet korridorit të Paqësorit.

U.S. Coast Guard crew intercepts drug smuggling boat, leaps onto vessel

WATCH: A US Coast Guard cutter intercepts a drug smuggling boat in the Eastern Pacific Ocean. The boat was holding 17,000 pounds of cocaine. https://nbcnews.to/2Y0VCqG

Publiée par NBC News sur Jeudi 11 juillet 2019

Loading...

Shpërndaj me

Loading...