Pas emocioneve që dhuroi Liga e Kampionëve me ndeshjet e para në grupe, radhën e ka Liga e Europës. Megjithëse një kompeticion më i vogël se Liga e Kampionwve, për nga rëndësia, gjithsesi nuk mungojnë ekipet me emër që kanë arritur të bëjnë edhe histori në Europw. Mançester Junajtid ka një takim të lehtë në letër kur përballë do të ketë skuadrën e Astanës, ndërkohë që Roma pret në shtëpi Bashakshehirin. Një takim mjaft interesant është ai mes Aintraht Frankfurtit dhe Arsenalit që luhet në Gjermani. Takim të vështirë ka edhe Rejnxhërsi i Grezdës që do të përballet me skuadrën e Fejnordit në shtëpi, teksa Lacio përballet në transfertë përballë Kluzhit. Bazeli i Xhakës pret në shtëpi rusët e Krasnodarit.

Liga Evropës – Java e parë

18:55 APOEL – Dudelanzh

18:55 Bazel – Krasnodar

18:55 Klyzh – Lacio

18:55 Dinamo Kiev – Malmo

18:55 Ejntraht Frankfurt – Arsenal

18:55 Kobenhagë – Lugano

18:55 Getafe – Trabzonspor

18:55 Linz – Rosenborg

18:55 PSV – Sporting

18:55 Karabak – Sevilja

18:55 Rene – Sëlltik

18:55 St. Liezh – Guimares

21:00 Roma – Bashakshehir

21:00 Gladbah – Volsberger

21:00 Espanjol – Ferencvarosh

21:00 Porto – Jang BOjs

21:00 Gent – St. Etiene

21:00 Ludogorets – CSKA Moskë

21:00 Mançester Junajtid – AStana

21:00 Partizan Beograd – AZ Alkmar

21:00 Rejnxhërs – Fejnord

21:00 Slovan Bratislava – Beshiktash

21:00 Volfsburg – Oleksandria

21:00 Uolves – Braga

Loading...

Shpërndaj me

Loading...