Drejetuestit e NBA-s anuluan përballjen derbi të Los Axnhelosit në mes Lejkersave dhe Klipersave. Shkak për këtë është aksidenti tragjik në të cilën humbi jetë Kobi Brajant, një ndër legjendat e mëdha të Los Anxhelos Lejkers. Pas kësaj ngjarje tragjike, që ka prekur gjithë botën, e sidomos qytetarët e Los Anxhelosi, për të cilët Kobe ishte më shumë sesa basketbollist, NBA ka marrë një vendim të rëndësishëm. Derbi mes Los Anxhelos Lejkers dhe Los Anxhelos Klipers që parashihej të luhej sot, do të shtyhet.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...