Mediat në Turqi raportojnë se Totenhami nuk ka hjekur dorë nga sulmuesi I Fenerbahçes, Vedat Muriqi. Sipas mediumit turk “Aksam”, Tottenhami po përgatiti një ofertë të dytë për sulmuesin Kosovar. Muriqi ka shënuar rregullisht në kampionatin turk, ku ka gjetur rrjetën 11 herë në 17 ndeshje. Lojtari njihet për forcën e tij dhe shpërthimin që ka pranë portë, një sulmues që do t’i jepte Tottenhamit mundësi në këtë fazë. Hoze Mourinjo i ka kërkuar klubit sulmues dhe një duhet të vijë, por dëshira e portugezit është Muriqi, për atë do të provohet edhe një ofertë.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...