Tani më është e vërtetë! Trajneri legjendar Hoze Murinjo dhe storja për të në koshin e plehrave dhe në zhveshtore. Nëse ka pasur dilema në këtë storja, tani vet portugezi Hoze Murinjo konfirmoi në një emision të dedikuar për trajnerin portugez. Për ata që nuk e dinë storjen, ajo shkon kështu: Hoze Murinjo ishte i dënuar para sfidës së Çellsit në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve kundër Bajern Munihut , në Munih, në vitin 2005. Atij nuk i ishte lejuar që të jetë në stadium. Duke insistuar që të jetë në zhveshtore për të biseduar me futbollistët para sfidës së rëndësishme në terrenin vendas, ai ishte në koshin e plehrave në mengjes në zhveshtore pa u vërejtur nga zyrtarët e UEFA-s….vazhdimin e storjes e sjell vet portugezi Hoze Murinjo në videon…

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...