Afati kalimtar i verës është mbyllur më 2 shtator por klubet e mëdha evropiane vazhdojnë të mendojnë për përforcimet e ardhshme. E përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo” raporton se Barcelona ka identifikuar një blerje të re nga Serie A. Skuadra kampione e La Ligës është duke përcjell me interesim mesfushorin e Napolit, Fabian Ruiz dhe mund të ofrojë 60 milionë euro për blerjen e tij. 23 vjeçari konsiderohet si talent i madh dhe ka shkëlqyer me ekipin e Spanjës. Barcelona pritet të bëjë përpjekje për rikthimin e tij në La Ligë nga fillimi i vitit 2020, ose në fund të këtij sezoni.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...