Sot në Maqedoni moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu në pjesët perëndimore dhe jugore të vendit ndërkohë në viset malore pritet të ketë edhe reshje bore.

Temperatura do të lëvizë prej 3 deri 10 gradë Celsius. Edhe në Shkup moti do të jetë kryesisht me vranësira. Temperatura maksimale deri në 7 gradë Celsius.

Shpërndaj me