Вечерва се одржа финалето на Евровизија во Израел, Тел Авив а нашата Тамара не направи горди со прекрасната изведба на „Proud“ постигнувајќи неверојатен успех, кој досега ни изгледаше толку далечен и неверојатен.

Иако во одредени моменти од натпреварувањето бевме и на првата позиција, по стручното гласање на секоја од земјите претставнички на овогодинешниот избор на Евровизија, успеавме да го освоиме осмото место.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...