Македонската ракометна репрезентација пристигна во Клуж, Романија, со осум голови предност кои се очекува да бидат клучни за пласман на Светското првенство. Пред утрешниот реванш, ракометарите ќе имаат само една тренинг сесија. Тренерот Раул Гонзалес не се очекува да направи промени во составот од првиот натпревар во Скопје на кој Македонија победи со 32:24.

Loading...

Shpërndaj me