Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбата со премиерот Зоран Заев повтори дека договорот Скопје-Атина за него претставува договор за капитулација и најави дека во наредниот период ќе го разгледаат договорот внатрепартиски и ќе се консултираат со партиските органи и комисии за што ќе биде известена и јавноста. Тој додаде дека ќе се консултира и со МАНУ, МПЦ и ИВЗ.

Posted by Alsat-M.TV on Wednesday, 13 June 2018

Loading...

Shpërndaj me