Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат:

-интервју со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, за позиционирањето на ВМРО-ДПМНЕ пред изборите на 12 април;

-интервју со лидерот на БЕСА, Билал Касами, по повикот од Зијадин Села за заеднички изборен настап на Алијанса на Албанците, Алтернатива на Африм Гаши и БЕСА.

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...