По 40-тина минути во Германија заврши средбата меѓу канцеларката Ангела Меркел и премиерот Зоран Заев, пренесува „360 степени“ од Берлин. По состанокот не беа предвидени изјави за медиумите.

Засега нема ниту официјални ниту неофицијални информации за исходот од состанокот од кој се очекуваше одговор на прашањето дали С. Македонија може да се надева на одлука за почеток на преговори за членство во ЕУ летово или наесен.

Подоцна во денот е најавена изјава од премиерот Заев.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...