Со зборовите „Ти посакуваме да блескаш сјајно каде и да одиш“, турскиот клуб Фенербахче и официјално информираше за разделбата со македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас.


Елмас се подготвува за трансфер во италијанскиот Наполи, за што наскоро ќе ги комплетира потребните лекарски прегледи.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...