Конзервативната партија на Велика Британија денска го завршува гласањето за партиски лидер, а утре ќе се знае дали британската премиерка во заминување, Тереза Меј, ќе ја наследи големиот фаворит, Борис Џонсон, или пак,актуелниот министер за надворешни работи, Џереми Хант. Заедничко за двајцата е тоа што се залагаат за завршување на процесот „Брегзит“, па дури и по цена тоа да се направи без договор меѓу Лондон и Брисел.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...