Претседателот на Собранието Талат Џафери соопшти дека од 18.00 до 19.00 часот ќе трае паузата од расправата за предлог законот за јавното обвинителство, а по 19.00 часот ќе продолжи и ќе трае без прекин додека Парламентот не биде распуштен.

Најголем дел од досегашната дискусијата се сведува на обвинувања за случајот „Рекет“, за работата на СЈО, за „бомбите“, но и низа лични прозивки.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...