Претседателот на Собранието, Талат Џафери престојува во работна посета на Албанија. Како што е најавено, тој денеска ќе присуствува на пленарната седница на Собранието на Република Албанија на која ќе се ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...