Шпанскиот фудбалер, Фернандо Љоренте од денеска и официјално е нов фудбалер на Наполи, соопшти клубот.

Како што се наведува, поранешнит напаѓач на Тотенхем и Јувентус, во Неапол пристигнал како слободен играч и потпишал тригодишен договор.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...