Англискиот великан, Манчестер Јунајтед, подготви нов договор за францускиот фудбалер, Пол Погба, за да го обезбеди од заинтересираноста на Реал Мадрид, Барселона и ПСЖ.

Јунајтед летово ги одби сите понуди за првата ѕвезда на тимот, барајќи астрономски 160 милиони евра, што заинтересираните клубови, пред сѐ, Реал Мадрид, не сакаше да ги плати.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...