Јувентус го освои првиот трофеј сезонава. Го освои италијанскиот куп. „Старата дама“ се надева дека оваа година ќе ја завршат со тројна круна бидејќи е блиску до титула и во Серија А, а исто така играат во финалето на Лигата на Шампионите. Актуелниот првак на Италија рутински со 2:0 вчера го победи Лацио каде имаше целосна доминација на теренот. Голманот на „Лацијалите“, Томас Стракоша доби високи оценки за неговиот настап.

Shpërndaj me