Италијански Јувентус поднесе нова жалба пред спортскиот суд за одземениот „Скудето“, од сезоната 2005/2006 година.

Клубот и натаму не може да се помири дека му е одземена шампионската титула поради наводно местење натпревари, при што пехарот му беше доделен на Интер. Откако неколку пати жалбите му беа одбиени, управата на Јувентус поднесе нова.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...