Управата на Јувентус не планира да плати повеќе од 40 милиони евра за напаѓачот на Интер, Мауро Икарди. Црно-белите имаат интерес за Аргентинецот, кој не влегува во плановите на новиот тренер на Интер, Антонио Конте и веќе е објавено дека тој нема да патува со тимот за турнејата во Азија. „Бјанконерите“ ќе се обидат да ја искористат ситуацијата и да го земат напаѓачот максимално евтино.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...